PARTNERSKIE
WIRTUALNE BIURA

Wirtualne biura w ścisłym centrum Warszawy:

biurowirtualnewarszawa.pl

GODZINY PRACY

od poniedziałku do piątku

od 9.00 do 17.00

dyżur telefoniczny do 20.00

OKOLICA BIURA

Biuro wirtualne położone jest w dzielnicy Warszawa Bemowo.

Podlega pod urzędy dla Warszawa Bemowo.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro bardzo często bywa utożsamiane z adresem wirtualnym, czyli klientom wirtualnego biura chodzi głównie o możliwość wpisania do rejestru KRS lub CEiDG adresu wirtualnego biura jako adres siedziby, by zachować po prostu swoją prywatność i jednocześnie nie musieć w tym samym celu wynajmować biura w biurowcu za 700 czy 1000 zł na miesiąc, które to biuro i tak by stało puste i niczemu nie służyło. W obecnych czasach bardzo dużo przedsiębiorców prowadzi swój biznes wyłącznie w internecie, pracując w siedzibach klientów lub tylko w magazynach logistycznych. Siedziba jest im potrzebna jedynie jako adres rejestracyjny.

Czy wirtualne biuro to jedynie adres rejestracyjny?

Na całe szczęście firmy prowadzące wirtualne biura nie oferują jedynie wirtualnego adresu, pod którym nic by się nie znajdowało. Używanie takiego adresu jako adresu siedziby w KRS czy CEiDG nie byłoby na gruncie obecnych przepisów legalne. Wirtualne biuro to bowiem lokal mający zaplecze techniczne i intelektualne do oferowania innym firmom adresu lokalu jako adresu siedziby. Lokal wirtualnego biura musi być lokalem czynnym w godzinach biznesowych oraz posiadać dobrze wyszkolony personel. Lokal wirtualnego biura musi także posiadać sale do odbywania spotkań. Mogą to być kameralne salki konferencyjne, służące do spotkań zarządu spółki. Posiedzenie zarządu lub posiedzenie wspólników musi się odbyć pod adresem siedziby spółki każdego roku.

Adres siedziby spółki w KRS

Istnieje domniemanie, iż adres wpisany w KRS jako adres siedziby spółki to adres w pełni prawdziwy. Spółka jest za ten adres odpowiedzialna. Nie ma więc takiej możliwości, by spółka nie odbierała poczty pod adresem swojej siedziby. Należy o tym pamiętać wybierając siedzibę firmy. Jeśli wybierzemy jako siedzibę własne mieszkanie to później zmuszeni jesteśmy do obsługi wszystkich awiz pocztowych pozostawionych w skrzynce przez listonosza. Wybór wirtualnego biura zwalnia nas z tego obowiązku. To wirtualne biuro odbiera pocztę za naszą spółkę i nas o tej korespondencji informuje.

Adres siedziby spółki we własnym mieszkaniu

Pominięcie oferty wirtualnego biura i zarejestrowanie spółki we własnym mieszkaniu to konsekwencje formalne i podatkowe. W takim przypadku zmuszeni jesteśmy do zawarcia umowy najmu części mieszkania ze spółką. Ktoś musi nam przygotować treść takiej umowy. Do umowy najmu musimy spółce wystawiać faktury za wynajem fragmentu mieszkania. Musimy również wypełnić aktualizację formularza zgłoszeniowego do podatku od nieruchomości. Część naszego mieszkania będzie użytkowana przez spółkę i może być zasadna wyższa stawka podatku od nieruchomości. Należy również wiedzieć, iż istnieje szereg serwisów internetowych kopiujących dane z bazy Regon i KRS, które wypisują informacje o każdej polskiej spółce na stronie internetowej. Adres naszego mieszkania na dłuższy okres czasu zagości więc na szeregu stron www. W związku z tym do skrzynki pocztowej przychodzić będzie niechciana poczta - katalogi artykułów biurowych, oferty prowadzenia księgowości, listy od fundacji z prośbą o wsparcie. Ten aspekt należy także rozważyć decydując o tym czy warto zdecydować się na wirtualne biuro. Istnieje prawdopodobieństwo, iż adres naszego mieszkania z niektórych serwisów www nie zniknie nawet za 10 lat, pomimo likwidacji spółki bądź zmiany adresu siedziby spółki w KRS.